Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Luptătorilor sirieni li se oferă 5.000 de lire sterline pe lună pentru a lupta pe front pentru Rusia

Un soldat sirian care s-a oferit voluntar să lupte împotriva Ucrainei a declarat că el știe că se comite un masacru acolo, dar că a acceptat pentru banii oferiți de Federația Rusă, transmite Digi24.

 

Luptătorilor sirieni li se oferă 5.000 de lire sterline pe lună pentru a lupta pe front pentru Rusia, scrie BBC.

Deși familia sa nu și-a dorit ca el să plece la război, i s-a spus că cei rămași acasă vor primi 37.000 de lire sterline dacă el va fi ucis.

El a menționat că știe cel puțin 200 de persoane care s-au oferit voluntari din același motiv.

Guvernul ucrainean și un important ONG sirian susțin că în Siria au fost înființate 14 centre de recrutare a mercenarilor.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
Un bărbat şi-a stropit fiul cu benzină şi i-a dat foc
Articolul următor
Fost comandant militar din NATO: „Nu va fi pace în Europa cât timp Putin e la Kremlin”

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?