Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Un student i-a dat foc unei vecine. Femeia a murit la spital, având arsuri pe 90% din suprafaţa corpului

Un tânăr de 22 de ani, student, a fost reţinut de poliţiştii din Timişoara, România, după ce a recunoscut că i-a dat foc unei vecine. Femeia a murit la spital, având arsuri pe 90 la sută din suprafaţa corpului.

Femeia, în vârstă de 48 de ani şi cu unele probleme psihice, a ieşit din scara blocului cuprinsă de flăcări, marţi după-amiaza, strigând că un vecin i-a dat foc. Vecinii au fost cei care au stins focul de pe trupul femeii şi au sunat la numărul de urgenţe 112. O ambulanţă a preluat-o imediat şi a dus-o la spital.

Poliţiştii au sosit şi ei la locul incidentului şi au început cercetarea. Ulterior, au depistat un tânăr de 22 de ani, student, care a fost dus la audieri la sediul Poliţiei şi despre care vecinii susţin că avea conflicte mai vechi cu femeia.

În cadrul audierilor, tânărul a recunoscut că i-a dat foc vecinei, iar acum este cercetat pentru omor. A fost reţinut pentru 24 de ore, urmînd să fie prezentat instanţei de judecată cu propunere de arestare.

ABONEAZĂ-TE LA CANALUL NOSTRU DE TELEGRAM - PARANTEZE.M

Articolul anterior
Cum a reușit să supraviețuiască Fidel Castro, după peste 600 de tentative de asasinat. Secretul incredibil al liderului cubanez
Articolul următor
VIDEO // Vladimir Andronachi a plecat la mare cu o ucraineancă focoasă. Imagini de pe aeroport

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?