Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Un deputat PAS despre revenirea lui Plahotniuc în politică. Este sau nu acesta o amenințare pentru actuala guvernare?!

Cei care au încălcat legea trebuie să vină în fața justiției, iar cei cinstiți pot să revină acasă și să-și continue activitatea, a subliniat deputatul PAS, Vitali Gavrouc, referindu-se la anunțul fostului lider al Partidului Democrat, Vladimir Plahotniuc, că va reveni pe scena politică.

Declarațiile au fost făcute în cadrul ediției din 28 octombrie a emisiunii „Întreabă Ghețu” de la TV8, transmite Știri.md.

Întrebat dacă Plahotniuc ar putea fi o amenințare pentru guvernare, deputatul PAS a precizat că: „ceea ce a rămas în urmă după guvernările precedente este o povară grea pentru țara noastră și aceste provocări acum se developează în cadrul crizelor pe care le confruntăm: energetică, război și respectiv, orice mostră din trecut este o provocare și pentru noi. 

Dar nu cred că putem vorbi despre o persoană sau două, așteptăm pe toți cei care cumva au încălcat legea să vină în fața justiției. Cei care au fost cinstiți, să vină să-și continue activitatea în țară”.

Potrivit analistului politic, Ilian Cașu, revenind pe scena politică, Plahotniuc încearcă să scape de justiție.

Iar analistul politic, Ion Tăbârță, susține că Plahotniuc ar fi influențat și până acum politica din țara noastră și prin anunțul făcut, ar încerca să mobilizeze unele forțe politice împotriva guvernării.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
Balanțele întâlnesc persoana cu care își vor petrece tot restul vieții. Horoscopul zilei de 30 octombrie 2022
Articolul următor
Slusari deranjat de „liniștea de la Tiraspol”? - Ăștia au și energia electrică, și gaz!

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?