Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

TRAGEDIE: Viața unei adolescente de 13 ani răpită de apele Nistrului

Tragedie în orașul Tiraspol. O fată de 13 ani s-a înecat în râul Nistru, în seara zilei de miercuri, după ce a plecat cu o prietenă la scăldat. Trupul neînsuflețit al acesteia a ieșit la suprafață în dimineața zilei de joi.

Miercuri, fata și prietena sa, care este tot de 13 ani, se plimbau pe podul care leagă cele două maluri ale Nistrului, dintre orașele Bender și Tiraspol, transmite tv8.md.

Adolescentele intenționau să facă fotografii pe fundalul râului și apusului de soare, spun așa-zișii oameni ai legii din regiunea transnistreană.

La un moment dat, una dintre fete a hotărât să coboare la plaja din orașul Tiraspol. De îndată ce s-a apropiat de apă, a decis să înoate.

După puțin timp, adolescenta a început să se înece. O persoană s-a repezit în ajutorul ei, dar nu a reușit să o salveze.

Scafandrii au căutat corpul adolescentei până noaptea târziu. Joi dimineața, corpul fetei a fost găsit la zece metri de plajă.

 

Articolul anterior
Ciocolata moldovenească preferată peste Prut
Articolul următor
O fetiţă de trei ani, găsită moartă în casa în care locuia cu mama ei, în Anglia. „Nu cred că este vie”, a spus femeia, care e cercetată acum pentru crimă

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?