A fost realizat topul celor mai buni 10 fotbaliști englezi ai tuturor timpurilor. Cei de la Football Trips au analizat reușitele jucătorilor britanici și au realizat un clasament al celor mai buni din țară.

Pe locul 1 se află Bobby Charlton, care a petrecut 17 ani pe Old Trafford, cucerind 3 titluri de campion, o Cupa FA și un trofeu european, fiind și în echipa națională a Angliei, care a câștigat Campionatul Mondial în 1966.

Charlton este și al doilea cel mai bun marcator atât al lui Manchester United, cât și al Angliei, prezența lui în fruntea clasamentului celor de la Football Trips fiind indreptățită.

În top 10 se mai află Wayne Rooney, care a cucerit cinci titluri în Premier League, o Cupa FA, trei Cupe ale Ligii și un trofeu Champions League alături de United, Frank Lampard și David Beckham.