Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Tatiana Cociu, primar proaspăt ales al municipiului Orhei. Mesaj de mulțumire pentru alegători

Potrivit Telegraph, după o victorie zdrobitoare în alegerile municipale din 5 noiembrie 2023, Tatiana Cociu, proaspăt aleasă primar al municipiului Orhei cu 57,59% din voturi, a transmis un mesaj de recunoștință față de alegători și și-a împărtășit viziunea pentru viitorul orașului pe care urmează să-l conducă în următoarea perioadă.

”Dragi Orheieni! Vă mulțumesc sincer pentru sprijinul major și încrederea pe care mi-ați acordat-o. Aceasta este victoria noastră comună! Victoria celor care iubesc municipiul, care vor să trăiască, să muncească și să-și crească copiii aici”, a declarat ea.

”Un rezultat atât de mare la aceste alegeri se datorează, desigur, muncii colosale pe care au depus-o, la Orhei, echipele care mă susțin. Este vorba despre echipa lui Ilan Șor și echipa lui Alexei Lungu. Și le mulțumesc foarte mult pentru asta!”, este mesajul Tatianei Cociu pentru cei care au susținut-o.

”Împreună vom continua această muncă. Cu toții avem un scop comun – să facem Orheiul și mai bun, și mai frumos, și mai confortabil. Urmează multe proiecte interesante și necesare, pe care, cu siguranță, le vom implementa.

Coeziunea Dumneavoastră, unitate în decizia de a ne sprijini, speranțele Dumneavoastră în vederea noilor schimbări în bine sunt un stimulent puternic pentru întreaga noastră echipă să lucreze cu mânecile suflecate.

Tot ce s-a spus în campania electorală, se va face. Toți avem aceeași sarcină – să păstrăm și să continuăm prosperitatea dragului nostru Orhei!”, este declarația integrală a Tatianei Cociu.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
FOTO // Localitatea unde PAS a luat doar 2 voturi
Articolul următor
Pe 19 noiembrie 2023, în 265 de localități din țară, va avea loc turul doi pentru alegerea primarilor. Ce se va întâmpla în alte 8 localități

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?