Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Slusari avertizează guvernarea: Mai aveți încă 40 de zile

Alexandr Slusari îi mai dă PAS-ului 40 de zile pentru a schimba situația din R. Moldova, mai exact să curețe statul de corupție.

Despre aceasta fostul deputat al Platformei DA a declarat în cadrul emisiunii Puterea a Patra, transmite Știri.md.

”Dacă în primele 100 de zile, guvernarea nouă, legitimă, non-oligarhică, nu rupe coloana vertebrală a sistemului putred și corupt, peste 100 de zile, de regulă, sistemul absoarbe guvernarea, se înrădăcinează și în mare parte sistemul rupe coloana vertebrală a puterii.

Deja 60 de zile au trecut, au mai rămas încă 40 de zile. Mai am speranța, dar dacă să luăm în calcul bilanțul, situația este îngrijorătoare”, a declarat fostul deputat.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
Platforma DA se pregătește de proteste împotriva actualei guvernări
Articolul următor
SONDAJ // Maia Sandu, LIDER absolut la încredere din partea cetățenilor

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?