Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Sinteza CNA: 155 de milioane de lei constituie valoarea bunurilor sechestrate de ARBI, săptămâna trecută

Mai multe bunuri, în valoare de 155 de milioane de lei, au fost  sechestrate de Agenţia pentru recuperarea bunurilor infracționale (ARBI) a CNA, în baza delegațiilor procurorilor. Este vorba despre terenuri, construcții locative, capital social și mijloace de transport.

·       Direcţia analitică a finalizat 7 analize operaționale și 1 analiză strategică, alte 8 analize operaționale și 5 strategice fiind în curs de elaborare;

·       Direcţia legislaţie a întocmit 13 proiecte pe acte normative și a remis 24 de avize;

·       Au fost înregistrate 1270 materiale în cancelaria Centrului;

·       Au fost recepţionate 55 de apeluri la Linia naţională anticorupţie;

.       Direcţia educaţie anticorupţie a CNA a desfășurat 4 activităţi de informare și sensibilizare cu privire la riscurile și consecințele implicării în acte de corupție;

·       Au fost eliberate 131 de caziere de integritate;

.       O persoană se deține în Izolatorul de urmărire penală al CNA.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
O fetiţă de doi ani a fost omorâtă de tatăl vitreg, pentru că s-a încălţat invers
Articolul următor
Crimă excepțional de gravă descoperită de polițiști. Un copil de aproape 2 ani a fost ucis de o tânără

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?