Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Partidul „Renaștere” se pregătește de viitoarele alegeri. Organizează o serie de întâlniri cu activiștii din toate raioanele țării

Partidul „Renaștere” din Moldova a anunțat astăzi că organizează o serie de întâlniri cu activiștii din toate raioanele țării pentru a discuta despre situația politică actuală din țară și pentru a pregăti terenul pentru viitoarele alegeri locale, scrie Sinteza.

Partidul a decis să se concentreze pe mobilizarea la nivel local, subliniind importanța implicării alegătorilor în procesul de schimbare a Moldovei.

Membrii partidului vor analiza în cadrul întrevederilor ultimele evoluții politice din Moldova, inclusiv progresele realizate și provocările cu care se confruntă țara. De asemenea, se vor discuta strategii pentru a aborda aceste provocări și pentru a aduce schimbarea pozitivă pe care partidul o promovează.

 

Totodată, partidul „Renaștere” își planifică să discute despre candidații săi și strategiile de campanie, precum și despre modul în care membrii pot contribui la promovarea candidaților și la asigurarea unui proces electoral corect și transparent.

Partidul „Renaștere” își propune să creeze un dialog deschis și transparent cu cetățenii Moldovei, să îi implice în procesul politic și să le ofere o voce în direcționarea viitorului țării.

Aceste întâlniri cu activiștii din raioanele țării vor servi ca punct de pornire pentru mobilizarea extinsă a partidului și pentru pregătirea pentru alegerile locale care vor avea loc la data de 5 noiembrie 2023.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
Stai noapte în telefon? Obiceiul care te îngrașă
Articolul următor
Lilian Carp și Anetta Dabija, candidată în CMC din partea PAS: Soluții împotriva construcțiilor ilegale

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?