Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Moldovenii revin acasă de sărbători. În ultimele 24 de ore, peste 9.300 de persoane au intrat în Republica Moldova

În ultimele 24 de ore (25 - 26 aprilie 2021), în punctele de trecere a frontierei fluxul de persoane a constituit 15 589  traversări. Pe sensul de intrare în Republica Moldova s-au înregistrat 9 327 traversări persoane, dintre care 6 021 treceri la frontiera moldo-română, 1 517 treceri la frontiera cu Ucraina și 1 789 treceri a frontierei aeriene.

Cele mai tranzitate puncte de trecere a frontierei (intrare în RM) au fost:
PTF Leușeni – 3 341 traversări persoane;
PTF Aeroportul Internațional Chișinău – 1 789 traversări persoane;
PTF Sculeni – 1 186 traversări persoane;
PTF Costești – 604 traversări persoane;
PTF Cahul – 453 traversări persoane;

În punctele de trecere a frontierei deschise traficului au fost supuse screeningului 15 589 persoane și completate 2 068 fișe epidemiologice individuale. Nicio persoană din cele ce au traversat frontiera de stat nu a prezentat simptome ale infecției de tip Covid-19 (febră, rinoaree, tuse seacă).

ABONEAZĂ-TE LA CANALUL NOSTRU DE TELEGRAM - PARANTEZE.MD

Articolul anterior
Premiile Oscar 2021: "Nomadland" a fost desemnat cel mai bun film. Lista completă a câștigătorilor
Articolul următor
PAS invită cetățenii la un nou protest în fața Curții Constituționale

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?