Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Moldova va primi un lot de transportoare blindate Piranha din partea Germaniei

Armata Națională urmează să recepționeze un lot de transportoare blindate Piranha din partea Guvernului Republicii Federale Germania.

Primele unități vor sosi în Republica Moldova marți, 10 ianuarie, curent. Tehnica va fi recepționată în contextul realizării obiectivului de modernizare a capabilităților Armatei Naționale și în baza Aranjamentului semnat între Ministerul Apărării și partea germană în luna octombrie 2021.

Transportoarele vor fi utilizate în cadrul procesului de instruire a militarilor, care urmează să fie detașați în misiuni internaționale de menținere a păcii.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
Vești triste pentru Putin. Marea Britanie ar putea trimite tancuri c Ucrainei
Articolul următor
Kadîrov, stând ascuns, îl amenință pe Zelenski: „Trebuie eliminat, este un apărător al satanismului”

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?