Leo Messi nu a reuşit să o salveze pe Barcelona la înfrângerea cu 8-2 în faţa lui Bayern. Messi mai are contract cu Barcelona până vara viitoare când poate pleca liber de contract.

Presa din Spania scrie că Messi a oferit conducerii un ultimatum pentru revenirea echipei în următoarele 12 luni, notează Mediafax.

FC Barcelona a suferit o înfrângere cu efecte dezastruoase în sferturile UEFA Champions League. Bayern a marcat de 8 ori în poarta lui Ter Stegen, iar Leo Messi a fost de nerecunoscut. Starul Barcei nu a reuşit să evite al 3-lea an la rând de umilinţă în competiţie.

Jurnaliştii spanioli scriu că această nouă înfrângere poate duce la o despărţire a lui Messi de Barcelona.

Contractul urmează să se încheie în 2021, iar Inter Milano este echipa care îl doreşte.

Pe internet s-a viralizat o imagine cu Messi în tricoul lui Inter, dar şi una cu Messi în pragul lacrimilor la pauza meciului cu Bayern. Nemţii conduceau în acel moment cu 4-1.

Vezi și: Brazilianul Willian a semnat un contract pe trei ani cu Arsenal