Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Incomodat de întrebări Usatîi l-a acuzat pe Bolocan că ar face „PROPAGANDĂ” și a întrerupt interviul

Nemulțumit de unele întrebări ale vloggerului Andrei Bolocan, care realiza un interviu cu Renato Usatîi, liderul blocului electoral cu același nume a părăsit apelul video, întrerupând astfel interviul.

„O seară bună. Eu credeam că facem interviu. Dar voi cum ați fost, așa ați rămas”, a afirmat Usatîi înainte de a închide apelul, scrie zugo.md.

În același timp, Bolocan l-a îndemnat pe politician să-i permită să adreseze toate întrebările și să nu-l bage „într-o oală” cu persoane pe care nu le cunoaște.

În timpul interviului, Usatîi l-a acuzat pe Bolocan că scopul acestuia nu este de a-l intervieva, ci de a face „propagandă”.

„Tu nu mă „gruzi”. De ce faci spectacol?”, a spus Usatîi. „Acuma tu faci ceea ce făcea Cristi Tabără la Publika. Același lucru”, a mai spus el.

„Ți se pare relevantă această comparație, da? Eu susțin acum o putere?”, l-a întrebat Bolocan.

„E același stil. Tu ai scopurile tale și nu te interesează capacitățile de manager”, i-a replicat liderul blocului „Renato Usatîi”.

Conflictul verbal dintre cei doi a continuat preț de câteva minute, după care politicianul a închis apelul.

ABONEAZĂ-TE LA CANALUL NOSTRU DE TELEGRAM - PARANTEZE.MD
Articolul anterior
Reacția lui Vasile Costiuc despre cererea de retragere depusă la CEC de câțiva membri PDA
Articolul următor
MINCIUNILE lui Dodon demontate de Guvern: FMI nu a cerut majorarea TVA-ului

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?