Echipa națională de fotbal a Republicii Moldova a fost răpusă miercuri, cu scorul de 4-0, de echipa Națională a Sloveniei.

Tricolorii au cedat dramatic în meciul din cadrul Ligii Națiunilor, care s-a desfășurat ieri la Chișinău, pe stadionul Zimbru, în lipsa spectatorilor.

Pentru Naționala Sloveniei, goluri au fost marcate de:

Sandi Lovric în minutul 8, iar Haris Vuckic a reușit și un hat-trick în poarta Moldovei (minutele 37-pen., 42, 55-pen.).

Paranteze.md amintește că recent, echipa de tineret a R.Moldova a obținut o victorie în preliminariile CHAMPIONSHIP UNDER 21. Tricolorii s-au impus pe teren propriu în fața liderului grupei, Belgia, scor 1-0, prin golul semnat de apărătorul Denis Furtuna.

Vezi și: O nouă reușită pentru moldoveanul Radu Albot. S-a calificat în sferturile turneului ATP de la Koln