Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

FLASH // Noi numiri la MAI. Cine este noul șef al Poliției Capitalei

Andrei Dodu va deține interimatul funcției de șef al Direcției de Poliției a mun.Chișinău, după ce Ion Belibov a plecat din această funcție în care a fost numit în anul 2019, susțin sursele Deschide.MD.

În 2019, când Belibov a fost numit șef al Poliției Capitalei, Dodu a fost desemnat șef adjunct al Poliției Capitalei.

Este de menționat că tot astăzi, prin ordinul ministrului MAI, Ana Revenco, ofițerul Iurie Roșca a fost numit șef interimar al  Direcției investigații, infracțiuni informatice a INI, după ce acum două săptămâni din această funcție a plecat Iurie Cațer.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
Ultima Oră // Tiraspolul a instalat un nou post ilegal de „grăniceri”
Articolul următor
Maia Sandu, la briefing cu Borut Pahor: Republica Moldova își vede viitorul în UE

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?