Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

DOC // Igor Dodon mai pierde un proces de judecată legat de alegerile prezidențiale

Magistrații Curții Supreme de Justiție (CSJ) au respins recursul depus de Igor Dodon și mențin încheierea Curții de Apel (CA) Chișinău prin care a fost declarată inadmisibilă cererea acestuia pe faptul implicării în campania electorală pentru alegerile prezidențiale din 1 noiembrie și 15 noiembrie 2020 a persoanelor străine – Președintele României, Klaus Iohannis, Prim-ministrul României, Ludovic Orban, și Președinta formațiunii ,,Uniunea Creștin Democrată din Germania”, Annegret Kramp-Karrenbauer, scrie Ziarul de Garda.

Printr-o decizie dictată luni, 30 noiembrie, CSJ a respins recursul depus de Igor Dodon și menține încheierea din 17 noiembrie 2020 a Judecătoriei Chișinău, sediul Centru, și încheierea din 20 noiembrie 2020 a Curții de Apel Chișinău, în cauza de contencios administrativ, la cererea de chemare în judecată depusă de Igor Dodon privind constatarea faptului implicării în campania electorală pentru alegerile prezidențiale din 01 noiembrie 2020 și 15 noiembrie 2020.

dodon csj by Ziarul de Gardă

Mai multe detalii pe ZdG.md

Vezi și: Deputat: PAS și PPDA fac jocul lui Platon după ce raiderul nr. din CSI i-ar fi amenințat

Articolul anterior
Trei minori de 17 ani din Cahul bănuiți pentru cel puțin 6 cazuri de furturi din locuințe
Articolul următor
FOTO // Locul din lume în care o casă costă doar un dolar. Ce trebuie să faci ca să profiți de ofertă

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?