Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Circulația pe bd. Ștefan cel Mare este blocată. Transportul public este redirecționat

În contextul restricționării circulației rutiere pe bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, în legătură cu protestul din fața Parlamentului, transportul public a fost redirecționat, transmite IPN.

Regia Transport Electric Chișinău anunță că troleibuzele de pe rutele: 1, 4, 5, 8, 22 și 34 circulă, spre sectorul Botanica, pe strada București, iar spre sectorul Buiucani– de pe bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt pe strada Mitropolit Gavriil Bănulescu-Bodoni, strada București, strada Șciusev, strada Mihai Viteazul, strada Columna, strada H. Coandă și continuarea în traseul stabilit.

Potrivit unui comunicat de presă al Poliției, la protest participă circa 700 de oameni. Manifestația a început la ora 10.00. 

Vezi și: Primăria Chișinău condamnă vandalizarea expoziției foto dedicată medicilor din prima linie, amplasată pe str. A. Pușkin

Articolul anterior
Gheorghe Cavcaliuc: Scoaterea SIS din subordinea Președintelui - o tentativă obraznică de slăbire a instituției prezidențiale
Articolul următor
Circ în Parlament: Politica fiscală pentru 2021, votată FĂRĂ DEZBATERI

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?