Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Breaking News // Încă două site-uri urmează să fie blocate

Un ordin ce prevede blocarea a două surse cu conținut online, promotoare de informații ce incită la ură și război, în condițiile stării de urgență, a fost emis astăzi, 19 ianuarie curent, de către directorul Serviciului de Informaţii şi Securitate. Astfel, urmează a fi sistate portalurile eadaily.com și bloknot.ru.

Ordinul ce conţine indicații cu caracter obligatoriu a fost transmis Registratorului național al domeniului de nivel superior „md” și furnizorilor de rețea și/sau servicii de comunicații electronice, pentru a bloca, în condițiile legii, imediat accesul utilizatorilor din Republica Moldova la sursele menționate.

Abonează-te pe Telegram la Paranteze.md
Articolul anterior
Zelenski, despre Putin: „Nici nu știu dacă mai este în viață. Nu prea înțeleg cu cine să purtăm discuții de pace”
Articolul următor
Adjunctul Veronicăi Dragalin, finul lui Viorel Morari. Ce spune șefa PA

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?