Caută

Saved articles

You have not yet added any article to your bookmarks!

Browse articles
Paranteze — știri din Moldova

Abonează-te la Newsletter

Primește cele mai importante știri din Moldova direct pe email.

Urmărește pe Telegram

Fără spam. Te poți dezabona oricând.

Confidențialitate

Folosim cookie-uri și stocare locală pentru funcționarea site-ului și statistici anonime. Continuând navigarea, ești de acord cu Politica de Cookies și Politica de Confidențialitate.

Adolescentul care a pus pe jar poliția din Ialoveni. Imagini noi cu momentul reținerii agresive

Un minor a pus polițiștii pe jar după ce a urcat la volanul unui VAZ și a apăsat pe accelerator când a văzut echipajul de patrulare.

Totul s-a întâmplat pe 29 martie, la ora 19:25, în satul Nimoreni din Ialoveni.


Contactată de Știri.md, ofițerul de presă Olesea Gherman ne-a spus că agenții de patrulare au observat că un automobilul de marca VAZ a virat brusc la stânga și a continuat să se deplaseze cu viteză excesivă, lucru care le-a stârnit bănuieli polițiștilor.

"Cu ajutorul girofarului și semnalului sonor, șoferul a fost somat de a se stopa, la care acesta a ignorat cerințele angajaților de poliție, continuându-și deplasarea pe străzile satului Nimoreni. Peste ceva timp automobilul dat a fost blocat și stopat", ne-a spus Gherman.

Un martor ocular a surprins momentul reținerii adolescentului, iar imaginile au fost transmise redacției autoblog.md

Conducătorul auto care trecuse prin preajmă şi a surprins momentul reţinerii afirmă că a văzut cum minorul fusese lovit când încă era la volan, după care a fost scos cu forţa din maşină şi pus la pământ într-o manieră vădit agresivă.

Colegul polițistului enervat ar fi încercat să-l liniștească, probabil spunându-i că sunt văzuți şi filmați de un martor, însă acesta a continuat să-l ţină pe băiat la pământ în încercarea de a-i aplica probabil cătuşele, sucindu-i mâinile.



Articolul anterior
Cu 46 morți de COVID pe zi, Primăria Chișinău scoate elevii și profesorii la „Curățenia generală de primăvară”
Articolul următor
Din cauza vitezei, în primele luni ale anului curent s-au produs 423 de accidente rutiere

Similare

Cum ți s-a părut acest articol?